Kis- és középvállalkozás versenyképességének bemutatása
Mérj mindent, ami mérhető és tedd mérhetővé a mérhetetlent /Galilei/.
Kedves Cégtulajdonos /Cégvezető/! Tegye fel önmagának és persze jó szívvel válaszolja is meg az alábbi kérdést:
Ismeri-e a cége versenyképességi szintjét? (Erre a kérdésre a válasz sok esetben a következő: "hogyne ismerném, hiszen évek óta működünk, fennmaradunk az egyre gyilkosabb versenyben, átvészeljük a válságot, sőt fejlődünk is egyes időszakokban.)
De vajon egzakt módon, számszerűen értékelte-e megmérte-e már a vállalkozás ma meglevő versenyképességi pozícióját és potenciálját? És kellően komplex módon mért, minden olyan fontos szempontot figyelembe vett, amely szerepet játszik a versenyképesség javításában?
A kis- és középvállalkozások versenyképességi szintjének felmérésére és elemzésére a nemzetközi szakirodalomból ismert ún. "oligofol" modellt találtuk a legalkalmasabb kiindulási pontnak. Az általunk kidolgozott módszertan (modell) alkalmazása lehetőséget nyújt a vállalkozások számára, hogy megmérhessék magukat és átfogó képet kapjanak a saját reális versenyképességi potenciáljukról, pozíciójukról, a belső gyengeségeikről vagy erősségeikről, képességeikről, továbbá a külső környezeti lehetőségekről, esélyekről, vagy éppen a kockázatokról, veszélyekről.
A „versenyképességi tükör" módszere viszonylag komplex módon veszi figyelembe azokat a tényezőket, amelyek a KKV-k versenyképességének alakulásában meghatározó szerepet játszanak. A modell 10 versenyképesség-értékelési kategóriát, közel 40 értékelési tényezőt és több mint 200 minősítési szempontot vesz figyelembe. A vizsgált elemek 5 fokozatú skálán kerülnek osztályozásra, a vállalati versenyképesség megtartásához vagy javításához való hozzájárulásuk, szerepük, ráhatásuk szerint. Az értékelés az egyedi szempontok egy részénél számszerűen mérhető adatokra épülhet, más részénél pedig a felmérés /interjú/ során verbálisan közölt információkat kell figyelembe vennünk.
A felmérés elsősorban önértékeléssel és a versenytársakhoz való viszonyítással történik, melyhez külső tanácsadó ad módszertani segítséget. Ezután a tanácsadó készíti el a megfelelő szakmai elemző-értékelő anyagot, amely kiinduló alapot adhat a vállalkozás versenyképességének növekedését elősegítő stratégiai célok, fejlesztési akciók kitűzéséhez és megvalósításához.
Javítani szeretné cége versenyképességét? Felkeltettük érdeklődését? Akkor várjuk szíves jelentkezését e-mailben vagy telefonon.
További részletekért nézze meg a baloldali menűpontokat is!
Keressen minket: aratorg.bt@gmail.com
+3620/4230302
üdvözlettel: dr Arató János
/a BVK regisztrált tanácsadója/
Aratorg Bt